Imprezy towarzysząceMiejsca na imprezyObsługa techniczna imprezOrganizacja imprez - poradnikScenariusze, programy imprez

Event zimowy

Psie zaprzęgi

Są to zajęcia z wykorzystaniem psów zaprzęgowych w ilości nawet 12 sztuk. Podczas zajęć uczestnicy oswajają się z psami, wyprowadzają je, uczą się ubierać szelki, poznają informacje na temat psów zaprzęgowych, sportu psich zaprzęgów, kultury i życia Eskimosów. Następnie uczą się komend i zasad współpracy z psami, biorą udział w mini wyścigu oraz jeździe na saniach fińskich i sportowych. Klienci oprócz pokazu mogą spróbować samodzielnego powożenia zaprzęgiem po uprzednim, krótkim instruktarzu lub innych zabaw zimowych (np. jazda na nartach za psem). W fazie finałowej uczestnicy są przewożeni zaprzęgiem. W przypadku braku śniegu, sanie są zastąpione specjalnymi wózkami.

Zimowy survival
Nauczy każdego pracownika jak przetrwać w najsroższych warunkach pogodowych. Dowie się jak zdobyć pożywienie, zbudować szałas i zapewnić sobie wygodny i komfortowy nocleg.

Często spotykane są też zabawy poszukiwania różnych ukrytych punktów w terenie. Uczestnicy otrzymują wprowadzone do odbiornika GPS lub zaznaczone na mapie, namiary do miejsc, które muszą odwiedzić. Na każdym z punktów czeka niespodzianka lub zadanie. Przygoda nie tylko dla twardzieli, każdy może przeżyć w ciężkich warunkach. Nigdy nie wiadomo kiedy ta umiejętność może się przydać. Survival zimowy to profesjonalnie przygotowana, fascynująca zabawa. Jej głównym celem jest integracja grupy. Uczestnicy zostają podzieleni na kilkuosobowe zespoły i wyruszą w teren. Dzięki mapie i trenerowi prowadzącemu, każda grupa dociera do specjalnie przygotowanych zadań, wymagających przede wszystkim współdziałania i sprytu.

Podczas wędrówki uczestnicy będą musieli wykonać przeróżne zadania takie jak:
pokonać pajęczynę rozpiętą w poprzek drogi – każdy z uczestników musi przejść przez pajęczynę innym „oczkiem” tak, aby nie dotknąć sieci pająka,
przenieść ładunek wybuchowy za pomocą specjalnego przyrządu, który wymaga zaangażowania całej grupy
zneutralizować truciznę przy użyciu nietypowego chwytaka i neutralizatora.
Standardowy program przewiduje około 8 zajęć napotkanych w lesie i trwa około 2,5 – 3 godzin.

Sztuczne lodowisko
To Idealny pomysł na event zimowy. Doskonałe jako program imprezy integracyjnej wydają się być – nauka np. tańca na lodzie, lub turniej hokeja. Lodowisko oparte jest o syntetyczne, płyty, które układa się na płaskim podłożu. Poślizg 85 – 90% zwykłego lodu. Powierzchnia – zazwyczaj od 30 do kilkuset m2. Instalacja w kilka godzin, eksploatacja nie wymaga wody, prądu ani ujemnej temperatury. Do tego można oczywiście wypożyczyć łyżwy i mieć zajęcia pod okiem instruktora.

Rzeźbienie w lodzie
Warsztaty rzeźbienia w lodzie. Rzeźbienie w bloczkach lodowych o wymiarach 33 cm x 25 cm x 15 cm pod okiem profesjonalnego instruktora. Każdy uczestnik może rzeźbić – dłutami ok. 30 minut. Dla uczestników zabawy przygotowywane są zazwyczaj specjalne szablony i rysunki do pomocy.

Pokazy rzeźbienia w lodzie
Warsztaty rzeźbienia w lodzie często poprzedzone są pokazem rzeźbienia w lodzie. Rzeźbienie figur w bryłach lodu nadaje eventom typowo zimowy charakter. Uczestnicy imprez mogą zobaczyć jak z lodowych bloków, krok po kroku powstają dzieła sztuki. Pokaz w zależności od potrzeb oraz wielkości rzeźby może trwać od 15 minut do 4 godzin!

Ekstremalne kuligi w samochodach terenowych
Niesamowite doznania podczas pokonywania śnieżnych przeszkód terenowymi maszynami. Tu króluje przede wszystkim dynamika i wysokie tempo.

Bojery
Są to urządzenia rozpędzające się do grubo ponad 100 km/h na zamarzniętej tafli jezior. Bojery posiadają przy tym bardzo dobrą sterowność. Ślizgi lodowe gwarantują ekstremalne doznania i niezapomniane chwile na lodzie.

Zimowy Park Linowy
Dla wszystkich zwolenników mocnych wrażeń firmy często przygotowują specjalny park linowym. Jest to zestawienie 3 – 6 zajęć linowych integrujących grupę i dostarczających niecodziennych emocji.
Skoki z platformy, zjazdy na linach z dużej wysokości czy przejścia po mostach linowych rozwieszonych wysoko nad ziemią, na pewno na długo pozostaną wszystkim w pamięci. Ilość przeszkód wysokościowych i czas trwania zajęć (2 – 4 godzin) zależą głównie od chęci i liczebności grupy.

Olimpiada zimowa
Wszystkie osoby spragnione szaleństw na śniegu są zapraszane do udziału w zimowej olimpiadzie. Program zmagań przewiduje konkurencje dla wszystkich amatorów śnieżnych sportów, którzy będą chcieli wziąć udział w beztroskiej zabawie.

Podczas olimpiady zorganizowane są miedzy innymi:

zjazd slalomowy na jabłuszkach
zjazd na dętkach
strzelanie do celu śnieżkami na dochodzenie
wyścigi pingwinów (slalom w płetwach i goglach)
wyścigi reniferów (wyścigi na sankach z zaprzęgiem)
wyścigi na nartach wieloosobowych
rzeźbienie w śniegu
konkurs budowania igloo

Łuki
Niektóre firmy oferują też swym uczestnikom dostęp do stanowisk łuczniczych. Każdy będzie miał okazję sprawdzić się w strzelaniu do tarczy z łuku sportowego. Po oddaniu strzałów próbnych, chętni mogą zmierzyć się ze sobą w rywalizacji na punkty.

Strzelnica paintballowa
Broń do gry w paintball (marker) za pomocą sprężonego powietrza, wyrzuca kulki wypełnione farbą. Każdy uczestnik będzie miał okazję sprawdzić swoją celność, podczas strzelania do specjalnie przygotowanej tarczy.

Paintball
Paintball polega na strzelaniu do siebie kulkami z farbą. W grze udział biorą jednocześnie dwa zespoły. Wszystko odbywa się na specjalnie przygotowanym polu, na którym porozstawiane są przeszkody. Każda z drużyn ma bazę rozmieszczoną po przeciwnych stronach pola, z których rozpoczyna grę. Celem gry jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej i doniesienie jej do swojej bazy.

Kula sferyczna
To zazwyczaj kula o średnicy zewnętrznej ok. 3,5 m i średnicy wewnętrznej 2 m, wykonana z przezroczystego, bardzo wytrzymałego tworzywa. Zabawa polega na wejściu przez otwór do środka kuli, zapięciu się, w pasy i już można się turlać. Warunki zimowe umożliwiają korzystanie z kuli zarówno na górkach i wzniesieniach (wtedy kula stacza się w dół z człowiekiem w środku), jak i na terenie płaskim (wtedy uczestnik poruszając się w kuli, pokonuje specjalny tor przeszkód).

Loty balonem
Niektóre firmy organizują też podniebną przygodę. Widokowe loty balonem mogą być oryginalną nagrodą, wyróżnieniem dla pracowników lub gości firmy, a także wielką atrakcją podczas spotkań integracyjnych. Podziwianie malowniczych widoków oraz tajniki latania przy wykorzystaniu jedynie wiatru na pewno pozostaną na długo w pamięci. Oferowane są też loty balonem na uwięzi na wysokość do 30 m. Urozmaicone zazwyczaj konkursem rzutów do celu. Zadaniem osób będących w danym czasie w gondoli balonu, jest trafienie specjalnym markerem lotniczym (mały woreczek z piaskiem ze stabilizatorem) do celu zamieszczonego na ziemi.

Sporty ekstremalne
Dla miłośników sportów ekstremalnych przygotowuje się zajęcia na poligonie wojskowym w towarzystwie byłych żołnierzy z skutery śnieżne, loty balonem lub śmigłowcem. Dla zwolenników ekstremalnych sportów dodatkową atrakcją może być łowienie ryb pod lodem. Dodatkową zaletą łowienia po lodem, jak potwierdzają doświadczeni wędkarze, jest hartowanie organizmu. Podobno Ci, co łowią często zimą, praktycznie później nie chorują.

Pamiętajcie Państwo jednak, że to ryzykowne przedsięwzięcia, więc najlepiej mieć doświadczonych instruktorów i zapewnić sobie asekurację, na wszelki wypadek. Nigdy nie można ryzykować zdrowiem i życiem pracownika.

Curling
Większość firm w sowich ofertach ma również curling, który należy do zimowych sportów zespołowych. Jest on rozgrywany na prostokątnej tafli lodu przez dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Do gry używa się ciężkich granitowych kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego domem. Liczba przyznanych punktów zależy od ilości kamieni znajdujących się najbliżej środka domu. Poziom umiejętności, precyzji i złożoności wykonywanych zagrań oraz odpowiednia strategia sprawiają, że curling jest nazywany „szachami na lodzie”.

Gry fabularne
Są to m.in. gry w których uczestnik zabawy musi zbudować bazę ze śniegu. Dodatkowo będzie musiał jej bronić w bitwie na śnieżki. A co najlepsze, odnajdzie pożywienie zamarznięte pod lodem, które będzie musiał później przygotować! Typowa realizacja marzeń z dzieciństwa każdej dziewczyny i chłopaka!

Quady
To doskonały element gier scenariuszowych. Popularne czterokołowce radzą sobie świetnie ze śniegiem w trudnym terenie jak i na specjalnie przygotowanym torze. Do dyspozycji uczestników są pojazdy, na których każdy może sprawdzić swoje predyspozycje rajdowe.

Samochody terenowe
Zaśnieżone drogi leśne pozwolą gościom na przeżycie wspaniałej przygody. Wyciąganie auta z zaspy za pomocą specjalnej wyciągarki, pokonywanie przeszkód niedostępnych dla samochodów osobowych, przeprawy przez strumienie i ostre podjazdy to tylko niektóre z zajęć, czekających na uczestników.

Wypoczynek w kompleksach SPA
Jest formą wypoczynku docenianą nie tylko przez Panie. Po wypoczynku w kompleksach SPA & Wellness każdy pracownik poczuje się jak nowo narodzony. Zimowe popołudnie spędzone w hotelu również może być okazją do wspaniałej, aktywnej zabawy. Pracownicy mogą skorzystać z oferty niecodziennych warsztatów i rozerwać się wieczorem podczas zabawy w lodowej scenerii.

Wejdź na stronę www.organizatorzyimprez.pl i zobacz, co oferują profesjonalni organizatorzy imprez Twojej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *