Imprezy masoweImprezy towarzysząceMiejsca na imprezyOrganizacja imprez - poradnikOrganizatorzy imprez

Organizacja imprez Wrocław

Organizacja i obsługa imprez Wrocław – oferty firm z branży spotkań z Wrocławia i okolic na stronie organizacja imprez Wrocław na stronie http://www.organizatorzyimprez.pl/organizacja-imprez,wroclaw.html.

Bogata oferta organizatorów imprez zapewni realizacja każdego rodzaju eventu, spotkania.

Wrocław zapewnia wiele atrakcji które pomogą w organizacji imprez, spotkań oraz doskonale przygotowane zaplacze.

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Położony u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą , poprzecinany jej licznymi dopływami i kanałami, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i ponad stu mostów. Bogata i burzliwa historia miasta wpisana jest w jego mury.  Czasy wczesnego średniowiecza przypomina Ostrów Tumski, na którym zachował się w doskonałym stanie jeden z najpiękniejszych w Europie zespołów architektury sakralnej.

Turystyka weekendowa i biznesowa są szczególnie ważne w odniesieniu do Wrocławia. Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, dzięki turystyce biznesowej we Wrocławiu dynamicznie rozwija się zaplecze konferencyjne. Według danych Instytutu KerallaResearch, wyjątkowo dużą liczbę turystów biznesowych odnotowano we Wrocławiu w listopadzie ubiegłego roku (77 proc. wszystkich nocujących osób).

Jak wynika z analiz Instytutu KerallaResearch, Wrocław organizuje coraz więcej konferencji, ale wciąż nie ma nowoczesnych, profesjonalnych centrów.

Festiwale i wydarzenia kulturalne

Wrocław to miasto pełne festiwali i wydarzeń kulturalnych. – To turystyka kulturowa buduje siłę turystyczną miasta – podkreśla Jacek Papiernik z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Akcje „Wrocław Non Stop”, „Dni Wrocławia”, „Wielka Majówka”, „Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty” czy „Dni Odry” ściągają do miasta co najmniej kilka do kilkunastu tysięcy turystów.


Rozwój sektora turystyki w tym turystyki biznesowej stanowi impuls rozwojowy, który pozwoli zmniejszyć dzielący Wrocław i Dolny Śląsk od innych regionów Europy dystans cywilizacyjny, poprawić jakość życia mieszkańców dzięki nowym miejscom pracy w branżach związanych z turystyką, zmniejszyć  utrzymujące się wciąż na wysokim poziomie bezrobocie, a także zapewnić wzrost dochodów gospodarstw domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *