Aktualne imprezyOrganizacja imprez - poradnikOrganizatorzy imprez

Organizacja Imprezy Andrzejkowej

Noc z 29 na 30 listopada mamy Andrzejki i jedyną w roku okazje do powróżenia sobie, według tradycji Andrzejki były obchodzone przez młode panny, które to przez wróżby miały poznać imię swojego przyszłego męża.

W obecnych czasach Andrzejki to okazja do wspólnej zabawy, wróżb i konkursów dla wszystkich, niezależnie od wieku czy płci.

Nie ma zabawy Andrzejkowej bez wróż i tradycyjnego lania wosku, który to najpierw trzeba rozgrzać a potem przelewać prze dziurkę od klucza do naczynia z wodą, a kolenie z powstałego kształtu odczytać z cienia na ścianie wróżbę, oprócz lania wosku jest wiele innych sposobów wróżenia które można wykorzystać do zabawy a przy okazji świetnie się bawić.

Zabawa andrzejkowa jest najczęściej organizowana w domu wśród przyjaciół i rodziny takiej domowej imprezie oprócz oczywiście tradycyjnych wróżb towarzyszy jedzenie i alkohol są często organizowanie w hotelach które w swojej ofercie przygotowują bal Andrzejkowy na którym w gronie przyjaciół można potańczyć oraz powróżyć.

 

Więcej informacji na temat organizacji imprezy Andrzejkowej znajda Państwo tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *