Miejsca na imprezyWypoczynek

Wyjazd na glamping

To stosunkowo młody sposób wypoczynku, w Polsce kraju dopiero co raczkuje ale już zdążył zdobyć grono swoich miłośników zaś w Stanach, Afryce i w Azji króluje już od dłuższego czasu.

Nazwa Glamping powstała z połączenia dwóch słów glamour i kemping to nic innego jak luksusowa odmiana campingu, bowiem oferuje wczasowiczom wszystkie możliwe udogodnienia jakie mogą mieć w hotelach. Luksusowe namioty w stylu safari lub kempingi wyglądają jak prawdziwe apartamenty posiadają gustowna urządzona sypialnie, elektryczność, dostęp do internetu, klimatyzacje, łazienkę a niekiedy również i saunę, niczego tam dosłownie nie brakuję.

Taki rodzaj wypoczynku jest przeznaczony dla ludzi którzy cenią sobie wypoczynek na łonie natury, ciszę i spokój a przy okazji pewien standard i luksus. Z wagi na ten luksus cena glampingu od zwykłego kempingu rożni się ogromnie jest porównywalna do ceny wypoczynku jaką mamy  w hotelach a niekiedy nawet może być wyższą w zależności od oferty, nierzadko w takich miejscach są oferowane zbiegi SPA co sprawa że ich cena bywa znacznie wyższa niż ta w zwykłych ośrodkach wypoczynkowych. Wysoka cena sprawia iż jest to rodzaj turystyki dla tych bardziej majętnych dlatego wiele osób nadal wybiera tradycyjny kemping na polach namiotowych lub wczasy w hotelu.

Wakacje się już kończą ale być może warto pomyśleć o Glampingu w przyszłym sezonie urlopowym i wybrać taka opcje wypoczynku a dla tych który wolą jednak nie wyobrażają inny rodzaj noclegu jak w hotelu, pensjonacie lub kempingu polecamy serwis http://www.tanionoclegi.pl/ gdzie znajdą hotel na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *