Aktualne imprezy

Mikołajki

Dzień 6 grudzień to szczególny dzień dla dzieci, lecz  nie tylko dorośli również  czerpią wiele radości z tego dnia.

Mikołajki to święto powstałe na cześć Świętego Mikołaja z Myry, zapowiada nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Dla dzieci jest to prawdziwa frajda – obdarowuje się je wtedy prezentami, które najczęściej kupują rodzice albo dziadkowie. W zależności od kraju sposób obchodzenia Mikołajek rożni się od tego w Polsce. W Szwecji zamiast Mikołaja prezenty przynosi skrzat Jultomte, zaś w Rosji Dziadek Mróz. W Holandii, Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami Czarnymi Piotrusiami przypływa statkiem do portu Schevingen niedaleko Hagi, gdzie 6 grudnia następuje uroczyste powitanie. Mikołaj jeździ na białym koniu i w ten sposób dostarcza prezenty najmłodszym.

Nietuzinkowe Mikołajki?

Jezeli brak ci pomosły na zorganizowanie mikołajek możesz skozystac z pomocy fachowców, pomoże ci w tym jedna z firm organizująca imprezy dla dzieci. Organizatorzy imprez przygotują scenariusz, według którego toczyć się będzie zabawa, a także „dostarczy” Mikołaja, który wręczy prezenty najmłodszym.

Mikołajki dla dorosłych?

Mikołajki to nie tylko imprezy dla dzieci – w tym dniu organizowanych jest także wiele zabaw  dla dorosłych – w klubach, pubach, restauracjach czy hotelach. Wiele lokali przygotowuje Mikołajkowe Show. Udział w takiej imprezie, mimo niskiej temperatury panującej na zewnątrz rozgrzeje każdego uczestnika.

Więcej można przeczytać w artykule: Mikołajki

One thought on “Mikołajki

  • Tak, tak, Mikołajki to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Super pamiątka to na przykład zdjęcie z Mikołajem, które fotograf wykona i wydrukuje dla dzieciaków wprost na miejscu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *