Inne

Kredyt – krok po kroku

Potrzeba zaciągnięcia kredytu z danego banku nie zwalnia nas od odpowiedzialności, jaka spada na nas w momencie podpisania wszystkich potrzebnych formalności. Z tego powodu powinniśmy nie tylko myśleć o pieniądzach, które otrzymamy i co za nie kupimy, ale przede wszystkim o racjonalnym podejściu od początku do końca załatwiania kredytu.

Jako pierwszy krok warto sprawdzić swoją zdolność kredytową, która jasno określi twoje możliwości względem wpływów, a wydatków jakie ponosisz. Jeśli nie ma powodów do obaw można przystąpić do kolejnych kroków.  Poinformuj bank o potrzebnej Tobie sumie pieniędzy i na podstawie własnych możliwości poproś o najkorzystniejszy kredyt. W momencie, gdy obawiasz się swojej historii kredytowej odpowiednie będą kredyty bez bik, które zapewniają spokój pod kątem sprawdzania wcześniejszych pożyczek. Bardzo istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na wysokość odsetek, oraz wszelkie opłaty związane z zaproponowanym kredytem. W niektórych bankach dodatkowe obciążenia są dość wysokie, gdzie w sąsiednim  opłaty mogą być nieznaczne. Przyjrzyjmy się nie tylko odsetkom, ale wysokości poszczególnych rat, być może będzie możliwość ich atrakcyjniejszego zmniejszenia, co oczywiście przełoży się na dłuższe spłacanie kredytu. W każdym regulaminie pojawiają się punkty dotyczące opłat późniejszych, a mianowicie tych, które naliczane zostają w momencie nieterminowych spłat itp. Bywa, że właśnie w tym miejscu kryją się nie małe sumy, które mogą,  a nie muszą oczywiście nas dotyczyć.

Banki często oferują kredyty promocyjne. Ich atrakcyjność jest warta pokusie jednak zanim się zgodzimy warto szczegółowo zapoznać się z owa promocją. Przekonywanie klienta o niskim oprocentowaniu, zniesieniu opłat na kilka pierwszych miesięcy może zaowocować szybkim zadowoleniem i jeszcze szybszą decyzją, natomiast w regulaminie może być ujęte, że w dalszych miesiącach zapłacisz za bieżące jak także te, które były od opłat zwolnione. W momencie zorientowania się, że kredyt z promocji wyniósł drożej niż najzwyklejszy kredyt zwykle jest za późno na jakiekolwiek dyskusje. Regulaminy  jak widać trzeba czytać i to ze zrozumieniem, ponieważ na tym polega odpowiedzialność jaką na siebie bierzemy.

Adv.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *