Agencje artystyczneAgencje hostessCateringInne

Praca w branży event

Pracując w eventach miesięcznie można dorobić nawet 10 tysięcy złotych. Jak zatem wygląda rynek pracy dla eventowców i kto może zostać specjalistą od organizowania imprez?

Na Goldenline osoby  związane z branżą eventową to  zarówno  osoby solidnie wykształcone jak i te, które przygodę z edukacja zakończyły dawno temu często na szczeblu średnim. Zatem, czy faktycznie eventowcem może zostać każdy? Niekoniecznie.

Mimo,  że branża z chęcią oferuje pracę młodym i kreatywnym, to jednak coraz częściej stawia się także na poziom wykształcenia, jako determinantę zatrudnienia.

Organizatorzy eventów to często psycholodzy, socjolodzy, językowcy, czy dziennikarze, a więc przedstawiciele tych grup zawodowych, w których w szczególny sposób liczy się poprawna komunikacja, zdolności interpersonalne, czy umiejętności organizacyjne. Zwłaszcza językowcy mają możliwość sprawdzenia się w roli specjalisty od organizacji eventów, gdyż coraz częściej lwia część eventów odbywa się poza granicami naszego kraju.

W tym momencie rodzi się pytanie, czy istnieje szkoła, która przygotuje w odpowiedni sposób ludzi do pracy w tej branży, oraz czy, aby zostać event managerem trzeba się tego nauczyć?

Mimo, że uczelnie w Polsce nie prowadzą kierunku stricte dla organizatorów imprez, to jednak są takie, które przygotowują w pewnym stopniu do pracy w eventach. Przykładem jest chociażby Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie, która stawia sobie za cel kształcić wysokokwalifikowanych specjalistów, zapewniając im rzetelne podstawy wiedzy teoretycznej oraz głębokie umiejętności profesjonalne odpowiednie do oczekiwań rynku pracy, w tym rynku turystyki biznesowej oraz eventów.

Założycielem Wyższej Szkoły Promocji jest Instytut Promocji Sp. z o.o.,  Instytut ten był prekursorem szkolnego kształcenia zawodowego w zawodzie „technik organizacji reklamy”, a utworzone przez nią Policealne Studium Reklamy w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu uzyskały w 1997 roku uprawnienia MEN do prowadzenia eksperymentalnego kształcenia w tym zawodzie. Instytut Promocji Sp. z o.o. był także założycielem działających we wszystkich miastach wojewódzkich niepublicznych szkół policealnych kształcących w specjalnościach: doradztwo personalne, public relations, komunikacja wizualna i organizacja rozrywki.

Inny kierunek studiów, który bez wątpienia będzie przydatny w przyszłej pracy eventowca, to  kierunek „komunikacja społeczna i PR” dostępny na wielu krajowych uczelniach.

Bez dwóch zdań przyda się także praktyka w agencjach eventowych i PR.

W wyniku zapotrzebowania na osoby organizujące imprezy, w tym także imprezy firmowe powstało całkiem sporo szkoleń, dzięki, którym w szybki i dość prosty sposób zainteresowani mogą poznać tajniki dobrych planerów imprez. W wachlarzu ofert znajdziemy szkolenia: animator czasu wolnego, pilot wycieczek, profesjonalna obsługa gości, prawo w turystyce, konsultant ślubny i inne.

Branża organizatorów imprez jest bardzo szeroka to i różnorodnych ofert pracy w niej jest całkiem sporo. Wystarczy, że przeanalizujemy wszystkie kategorie z branży chociażby wymienione na stronie głównej serwisu www.organizatorzyimprez.pl ,aby przekonać się, że praca w eventach to bardzo szeroki temat. I tak, poszukiwani/poszukiwane są: artyści teatralni, muzyczni i kabaretowi do agencji artystycznych, poszukiwani są pracownicy do agencji hostess, dalej do firm cateringowych, kolejno do przygotowania oprawy technicznej, wyposażenia, oprawy oświetleniowej i muzycznej, kończąc na pracownikach odpowiedzialnych za obsługę baz noclegowych.

Event managerowie poszukiwani są nieustannie, o czym świadczy liczba ofert dostępnych w popularnych wyszukiwarkach, podobnie wygląda sytuacja pracy dla hostess, czy modelek. Wraz ze zbliżającymi się  wakacjami pojawia się również sporo ofert dla animatorów czasu wolnego, organizatorów imprez wakacyjnych dla firm.

Stawki za pracę w tej branży bywają bardzo różne, ale jedno jest pewne –  popularne firmy eventowe potrafią zdobyć klientów za naprawdę duże pieniądze, a to dla większości młodych ludzi jest kluczowy powód, dla którego warto pracować w tej dziedzinie.

M-S-M

Chcesz zatrudnić profesjonalnego organizatora imprez? Poinformuj o tym na łamach serwisu www.ofertypracy24h.pl

One thought on “Praca w branży event

  • A jak po szkole sredniej załapac sie na staz albo żeby nawet za darmo załpac sie do firmy eventowej by jakies doświadczenie zdobyc?
    Aktualnie jestem za granicą pol roku juz języka mam opanowany bardzo dobrze i po kursie pilotów wycieczek jestem .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *