Inne

Artysta na rynku pracy

Tym na życie nie zarobisz” – słyszał z pewnością nie raz ten, kto postanowił życie poświęcić szeroko pojętej sztuce. Czas obalić ten stereotyp.  Artysta może być pożądany na rynku pracy – oferty pracy dla artysty są i jest ich wiele.


Przede wszystkim szukając zatrudnienia, osoby parające się nietuzinkowymi profesjami powinny zwrócić uwagę w głównej mierze na sektor kultury. Są to Domy Kultury lub też Agencje Artystyczne. Te drugie prezentują się szczególnie interesująco. Związane jest to w głównej mierze z otwarciem ich na te obszary kultury, które często wymykają się z tradycyjnego pojęcia: taniec współczesny, jak i charakterystyczny dla innych kultur, nowoczesna muzyka, rękodzieło itp.


Agencje Artystyczne czekają z otwartymi ramionami na osoby, które mają na siebie ciekawy pomysł. Wszystko z uwagi na to, że plan ich działania skupia się na różnorodnych imprezach: artystycznych (eventach, targach, akcjach promocyjnych, recitalach, kabaretach, rewiach, musicalach, show kulinarnych, widowiskach estradowych itd.), terenowych (imprezy scenariuszowe, tematyczne, imprezy indiańskie, kino akcji z kaskaderami itd.), imprezy dla dzieci (przedstawienia, bajki, bale dla dzieci, zabawy edukacyjne itd.), akcje promocyjne (własne projekty, produkcja, zespół i dystrybucja). Tam ograniczeniem jest tylko ludzka wyobraźnia.

http://www.ofertypracy24h.pl/artykul-artysta-na-rynku-pracy,52.html