Miejsca na imprezyOrganizatorzy imprez

Nokia w Dzikiej Afryce z agencją Teja Tur

Początek listopada wcale nie musi być chłodny. Przekonali się o tym Partnerzy Biznesowi Firmy Nokia, którzy wyjechali z agencją Teja Tur aż do serca Afryki: Tanzanii i Zanzibaru.

Dział Incentive Teja Tur, który od roku obsługuje firmę Nokia w zakresie wyjazdów zagranicznych, przygotował kolejną wycieczkę pełną atrakcji, łączącą elementy survivalu z elementami krajoznawczymi. Goście firmy Nokia mogli przekonać się, jak smakuje lunch na obszarze chronionym Ngorongoro z widokiem na jeden z najbardziej malowniczych kraterów świata. Pod opieką przewodników zeszli też do wnętrz wygasłego krateru, co wzbudziło mnóstwo emocji. Nie zabrakło ich również przy wizycie w starej masajskiej wiosce.

Wyjazd miał motywować sprzedawców oraz związać mocniej z marką, dla której pracują. Organizatorzy zadbali więc o odpowiednią dawkę emocji oraz o taką oprawę wyjazdu, żeby kojarzyła się z niezwykłą przygodą. Uczestnicy wyprawy przeszli szczepienia ochronne już na 3 miesiące przed wyjazdem, otrzymali pakiet informacji o wycieczce do Tanzanii, a także prawdziwe torby na safari, w których były lornetki, krem do opalania i informacje o specyficznych zwierzętach Tanzanii.

Teja Tur zadbała zresztą o praktyczny aspekt wycieczki po kraju słynącym z bajecznych krajobrazów i tysięcy zwierząt zamieszkujących jego obszar. Uczestnicy wyjazdu dotarli do prawdziwej masajskiej wioski Maasai Boma, gdzie przywitał ich wódz plemienia, pokazał, jak mieszkają buszmeni – członkowie społeczności koczowniczej – i odtańczył z innymi mężczyznami taniec powitalny.

Drugim z zakątków, do których dotarli uczestnicy wyprawy była wyspa Zanzibar. Malownicze targi i gwar miasta pośród niezwykłej przyrody lasu tropikalnego oraz błękitna laguna – przez kilka dni Partnerzy Biznesowi Firmy Nokia mieli szansę dotknąć piękna wyspy. Niespodzianką były małpki na szlaku w lesie Jozani, które pozwalały się fotografować oraz ponad stuletnie żółwie, pływające po rafach koralowych wokół Wyspy Więziennej. Ponadto uczestnicy wyjazdu zwiedzili Stone Town (Kamienne Miasto) – starą część miasta Zanzibar, która znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Atrakcją było także smakowanie potraw tradycyjnej kuchni Swahili.

Trwający tydzień wyjazd zorganizowany dla firmy Nokia to dowód profesjonalizmu działu Incentive Teja Tur. Organizacja egzotycznego wyjazdu zaczyna się bowiem na etapie szczegółowych przygotowań pracowników na kilka miesięcy przed samym wyjazdem, żeby uczulić na wszelkie niespodzianki, a potem skupia się także na etapie aklimatyzacji do innych warunków i odmiennej kultury. Różnorodność atrakcji i odwiedzanych miejsc wraz z dawką przygody i ekstremalnych emocji z pewnością pozwoli na długo zapamiętać taki wyjazd.

Źródło:

Agencja Teja Tur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *