Miejsca na imprezyOrganizacja imprez - poradnikOrganizatorzy imprezScenariusze, programy imprez

Przyjęcia wigilijne dla firm

Aktualnie jest  okres przygotowywania, organizowania przyjęć wigilijnych dla pracowników firm i wiele z nich zastanawia się nad wyborem miejsca. Restauracja czy siedziba firmy?

Świąteczna Kolacja przy świecach, często w uroczej atmosferze, w blasku jarzących się choinkowych ozdób, w nastroju kolęd, wśród najbliższych. To scenariusz typowej Wigilii w naszych domach, jednak coraz częściej w miejscach naszej pracy pojawia się także pomysł na spędzenie uroczystej Wigilii wśród pracodawców i współpracowników.

Wigilijny śledzik to szansa na stworzenie dobrej atmosfery pracy.

Wigilia firmowa – http://www.e-konferencje.pl/artykul_dobre-miejsce-na-wigilie-firmowa—8211–przygotowanie-uroczystosci-278.html

Podczas organizacji wydarzeń firmowych pojawiają się pytania, spekulacje, głosy zwolenników i głosy przeciwników, tak też dzieje się podczas przygotowań do Wigilii Firmowej. Padające najczęściej pytania to: po co organizować wigilię w pracy – powody organizacji, w jaki sposób podejść do realizacji tej uroczystości, jaki będzie przebieg uroczystości oraz oczywiście pytanie o obecność.

Większość osób zastanawia się dlaczego szef, właściciel, czy dyrektor postanowił zorganizować Wigilię w miejscu pracy? Czy chodzi mu o integrację pracowników, o wspólne świętowanie, o wynagrodzenie swoim pracownikom ciężkiej pracy miłym akcentem? Czy raczej jest to kolejny moment do lansowania własnej osoby, do poruszania tematów ważnych dla organizacji, czy też ustalaniu kolejnych kroków w działaniu firmy?

———————————————————————————————————————

Serwis organizatorzyimprez.pl łączy zainteresowanych organizacją eventów ze specjalistami, którzy je przygotują. Baza organizatorów imprez obejmuje przeróżne oferty organizacji eventów, począwszy od bankietów i wesel, poprzez wydarzenia kulturalne i branżowe targi, a skończywszy na imprezach masowych. W katalogu prezentują się również firmy zapewniające obsługę techniczną, agencje hostess oraz firmy cateringowe – słowem, wszyscy specjaliści, których pomocy potrzebujesz, by przedsięwzięcie się udało – organizacja imprez z naszym serwisem jest łatwiejsza.

————————————————————————————————-

Jeśli firma decyduje się na organizowanie poczęstunku wigilijnego we prywatnej siedzibie może skorzystać z usług cateringowych. Dla zakładów gastronomicznych grudzień to okres żniw. Z tej okazji przygotowują bogatą ofertę w różnorakich cenach. Przeciętnie jest to mniej więcej 30 złotych od osoby. Koszty usługi cateringowej zależy od wielu czynników. Oczywiście od ilości osób, stylu wybranych dań, typu wybranych naczyń i sztućców (jednorazowe są tańsze niemniej jednak mniej uroczyste), wynajętych stołów i krzeseł. Bardzo często przedstawiciele takiej spółki przyjeżdżają na miejsce skalkulować warunki w jakich ma być zrealizowane przyjęcie.

Znacznie więcej należy zapłacić jeżeli już do jedzenia zostanie podany alkohol. Wiadomo, że w restauracjach jest najdrożej. Butelka wcale nie najdroższego wina kosztuje dużo ok. 45 PLN. Przy czym restauratorzy zwracają uwagę, że dużo lepiej jest zamówić mocniejsze trunki gdyż chętniej są poprzez Obywateli Polski spożywane do tłustych mięs i wędlin.

Większość restauracji wymaga zaliczek na organizowanie wigilii dla firm. Średnio jest to 40 % całego rachunku, niemniej jednak zdarza się i 70. Znacznie w większości sytuacji zaliczki pobierają niewielkie restauracje, gdyż przygotowanie wystawnej kolacji dla kilkudziesięciu osób ma możliwość być dla nich dużym obciążeniem.

Koszt wigilijnego przyjęcia na jedną osobę, gdzie zostanie podane co najmniej jedno ciepłe danie bez napojów alkoholowych waha się od 50 do 100 i więcej zł. Zależy to również od regionu Polski i wielkości aglomeracje. Oczywistym jest fakt, że dużych aglomeracjach jak Szczecin, Warszawa czy Bydgoszcz ceny są znacznie wyższe.

O wyborze miejsca, w którym ma się odbyć świąteczne przyjęcie decydują w większości okoliczności lokalowe przedsiębiorstwa. Jeśli firma dysponuje odpowiednim pomieszczeniem, a impreza ma posiadać też charakter integracyjny to najlepiej o ile odbędzie się we prywatnej siedzibie, wyjątkowo gdy na jej terenie znajduje się zaplecze kuchenne. Dzięki takiemu rozwiązaniu koszt całego przedsięwzięcia jest niższy. Innym np. firmom, które posiadają filie rozsiane po zupełnym mieście albo kraju lepszym rozwiązaniem wydaje się być wynajęcie sali w restauracji, hotelu. Podraża to nieco koszt imprezy ale tak jest łatwiej i wygodniej.

One thought on “Przyjęcia wigilijne dla firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *