Gadżety na imprezyObsługa techniczna imprezOrganizacja imprez - poradnikWyposażenie imprez

Dekoracje na karnawał

Karnawał zbliża się już wielkimi krokami. Jednak do dobrej zabawy potrzebny jest szampański nastrój. Dekoracje na karnawał pomagają go wzniecić. Są one bardzo istotne na każdej zabawie karnawałowej. Wpływają nie tylko na jej jakość, ale także wprowadzają wspomniany już radosny nastrój, tworzą niezapomnianą atmosferę, ubarwiają pomieszczenie i sprawiają, że każda impreza jest oryginalna i niepowtarzalna.

Przygotowanie oraz zainstalowanie dekoracji można zlecić firmom, które zajmują się tym zawodowo. To duża oszczędność czasu. Zlecenie organizacji udekorowania sprawdza się zwłaszcza podczas przygotowywania imprez na szeroką skalę. Doświadczenie osób zajmujących się dekoracją fachowo to także gwarancja, że wszystko będzie przygotowane ze smakiem, będzie wyglądało jak należy i nic nie zepsuje się w kluczowym momencie.

Specjaliści, którzy zorientowani są w tym, co modne, bez problemu mogą przystroić wnętrze tak, by odpowiadało panującym trendom i indywidualnym oczekiwaniom klienta oraz współgrało z ewentualnymi kostiumami, jeśli ma się w planach organizację imprezy tematycznej. Dekoracje na karnawał, jakimi dysponują, są niezwykle różnorodne.

Najczęściej wykorzystywane są balony, które goszczą niemalże na każdej imprezie od rodzinnych zaczynając na zawodowych kończąc. Można je z powodzeniem wykorzystać, jako powierzchnię reklamową i zlecić wykonanie na nich nadruków np. z logo firmy, jeśli impreza karnawałowa odbywa się w gronie osób, które ze sobą pracują. Niewątpliwą zaletą balonów jest to, że dzięki obfitej palecie barw, w jakiej występują, idealnie wpasują się w każde wnętrze. Idealnie współgrać będą z innymi zdobiącymi dodatkami. Są one także łatwe w zainstalowaniu. Można wyczarować z nich chmurki, łuki, serca, wstęgi, kule, girlandy, kiście i wszystko to, co tylko wpadnie do głowy. Dekoracje na karnawał balonami sprawiają, że imprezy są wyjątkowe, huczne i przebojowe. Ponadto potrafią przemienić nawet zwyczajną zabawę w wytworny bal.

Impreza w stylu disco nie obędzie się bez kolorowych światełek, kolorofonów, kul dymnych, które wprowadzą atmosferę zadymionego klubu. W takim wypadku dobrze, jeśli się błyszczy, świeci, jest kolorowo i różnorodnie. Doskonale w charakterze kolorofonów sprawdzić się mogą wielobarwne choinkowe lampki. Oprócz tego można pokusić się o zakup kolorowych żarówek, które zastąpią tego wieczoru te zwykłe. Bez wątpienia to tańsza opcja niż zakup lub nawet wypożyczenie profesjonalnego dyskotekowego sprzętu. Pięknie wykonane elementy z pewnością nie tylko wpłyną na wyjątkową dekorację pomieszczenia, ale także przyczynią się w znaczący sposób do stworzenia zabawowego nastroju.

Ciekawe dekoracje na karnawał to także konfetti i serpentyny. Podczas gdy te drugie ozdobić mogą pomieszczenie, te pierwsze zdobią ludzi. Konfetti bowiem to płaskie, maleńkie, papierowe, kolorowe kółeczka lub inne kształty, którymi w zabawie obsypują się imprezowicze. W sklepach dostępne są dzisiaj „Wystrzałowe Konfetti”, na którego użycie nie trzeba posiadać żadnych zezwoleń. Zestaw zawiera serpentyny i konfetti właśnie, które zamknięte są w długim pudełku. Po przekręceniu podstawy sprężone powietrze wyrzuca zawartość pudełka na wysokość ok. 20 metrów. Podczas lotu serpentyny tworzą wielobarwne fale, które wyrzucone w większej ilości dają zebranym piękne widowisko. Samodzielnie przygotowanymi girlandami także można przyozdobić domową zabawę karnawałową. Wymagane są tylko kolorowe arkusze papieru, nożyczki, wyobraźnia i zdolności plastyczne, by wyciąć ozdobne kształty. Bardziej skomplikowane wzory można także zakupić już za kwotę 5 zł, a jest w czym wybierać: girlandy kolorowe krzyżakowe, okrągłe, w kształcie gołąbków, koniczynek itp. Bardzo prostym elementem dekoracyjnym mogą być różnej wielkości kolorowe kółka nawleczone na nić, tworzące wisior. Można je przytwierdzić np. do żyrandola albo wiszących na ścianach kwietników. Korzystając z samoprzylepnego papieru kolorowego można przykleić koła na ścianach. Taka bąbelkowa dekoracja znakomicie sprawdzi się na imprezie, której motywem przewodnim jest woda.

Do dekoracji mebli idealnie nadają się różnorodne tkaniny: organza czy szyfon. Nadal królują kolory złota, purpury, srebra. Można je ze sobą zestawiać i zdobić meble z podłogami. Materiały dodatkowo oświetlone z pewnością sprawią, że pokój zamieni się w salę balową, która mienić się będzie tysiącem barw.

Niezwykle ważne są dodatki, gdyż za ich sprawą można nadać wnętrzu taki charakter, jaki tylko będzie się chciało. Wystarczy przejrzeć przedmioty, które znajdują się w domu. Jeśli chce się stworzyć scenerię kosmiczną, warto postawić przede wszystkim na minimalizm. W przestrzeń kosmiczną przenieść mogą zebranych karbowane kartony umieszczone na ścianach, które zastąpić można kartonowymi pojemnikami na jajka. Dodatkowo pokusić można się o położenie na podłogę zwykłej przezroczystej folii. Kiedy planuje się stworzenie zabawy w stylu plażowego party, nie powinno zabraknąć porozkładanych wszędzie ręczników, parasoli oraz roślinności. Można także w ramach stworzenia namiastki plaży, poustawiać pojemniki napełnione piaskiem. W klimat nadmorski wprowadzić mogą także zawieszone zasłony w kolorze złocistym. Na zabawie karnawałowej w stylu tej, jaką rokrocznie obchodzi Rio de Janeiro z pewnością nie powinno zabraknąć kolorowych piór oraz boa. Można także pokusić się o stworzenie niewielkich podestów imitujących platformy, które podczas karnawału przetaczają się ulicami Rio de Janeiro i Wenecji. Klimat weneckiego karnawału z pewnością uda się wyczarować, kiedy jako dekoracje na karnawał wykorzysta się maski.

Pomysłów na aranżację wnętrza, zwłaszcza takiego, które służyć ma zabawie karnawałowej, może być tak wiele ile podsunie wyobraźnia. Część motywów zdobniczych można wykonać samodzielnie. Da to gwarancję ich niepowtarzalności. Zdanie się na profesjonalnych dekoratorów może być już nieco droższe, ale w końcu karnawał jest od tego, by szaleć!


natalia jurga

Źródło:

http://www.urzadzamy.pl/salon/meble-i-dekoracje/czas-na-bal,5476_10603.htm

Czytaj więcej na www.organizatorzyimprez.pldekoracje na karnawał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *