Gadżety na imprezyImprezy towarzysząceOrganizacja imprez - poradnikScenariusze, programy imprez

Przebrania na karnawał

Jak się bawić to się bawić! Zwłaszcza, kiedy sprzyja temu karnawał. Wtedy właśnie można zaszaleć i wybrać się na kostiumową imprezę. Przebrania na karnawał sprawiają przede wszystkim, że każda organizowana impreza, chociaż wszędzie o dobrą zabawę idzie, jest niepowtarzalna.

Bawić chce się każdy – zarówno dorośli jak i dzieci. Chociaż każdej z tych grup przebrania na karnawał sprawiają wiele radości, najczęściej sięgają po nie dzieci. Zabawne stroje z pewnością pozwalają im na rozwinięcie wyobraźni. Nie tylko dzięki możliwości wcielenia się w wymarzone postaci, ale także dzięki różnorodności kolorystyki, która ponadto sprawia, że zabawa jest weselsza i najmłodsi czują się bezpiecznie wśród innych, kolorowo ubranych dzieci.


Przebrania na karnawał dla dzieci


Stroje z reguły uzależnione są od scenariusza imprezy, na którą się wybiera. W kręgu dzieci takie wymogi są rzadkością. Organizatorzy pozwalają im bowiem spełnić marzenia i przeobrazić się w kogo zechcą. Największą radość najmłodszym sprawiają przebrania, które możliwie najbardziej upodobnią je do ulubionej postaci. W tym przypadku sprawdza się powiedzenie, że „im więcej tym lepiej”. Usatysfakcjonują je więc przede wszystkim przebrania imitujące bajkowe postaci. Najważniejsze, by przebrania na karnawał możliwie najbardziej odbiegały od ich codziennego stroju. Czasem wystarczy jeden element, który zamieni codzienny strój w niesamowite przebranie. Czerwona bluza z kapturkiem, czerwona spódniczka oraz wiklinowy koszyczek w kilka chwil potrafi przeobrazić dziecko w Czerwonego Kapturka. Z kolei piękna dziewczęca sukienka, tekturowe korona i różdżka mogą z powodzeniem zamienić pociechę w Małą Księżniczkę.


Oczywiście można pozostać przy strojach tradycyjnych lecz bardziej zwariowanych. Warto wtedy pokusić się o drobne urozmaicenia akcesoriami: kolorowe, stożkowate czapeczki, korony, tiary, torebki, wąsy, brody, diademy, boa, rękawiczki, szable, welony, peruki, szale, pióropusze, różdżki, okulary i inne gadżety dopełniające strój. Ciekawie na tym tle prezentują się maski, których rodowód sięga Wenecji. Tam ma ona funkcje bajkowej czapki-niewidki. Umożliwia bowiem wstęp do wielu miejsc: kasyn, pałaców i na salony. Ze względu na anonimowość, jaką zapewnia, dają okazję do szaleństw i do łamania wielu reguł. Człowiek skrywający twarz za maską z łatwością może przeobrazić się w kogoś innego. Bardzo chętnie sięgają po nie zwłaszcza niektórzy dorośli, którzy uważają, że pewne szaleństwa już im nie przystoją. Osoby bardziej stonowane mogą oczywiście pozostać przy udekorowaniu stroju kotylionem, który przyporządkuje je do swojej pary. Ten niewielki akcent z pewnością rozweseli strój i znakomicie sprawdzi się na bardziej oficjalnych przyjęciach. Wielu odważnych dorosłych decyduje się na większe szaleństwa i wybiera całkowitą przemianę. Oni także mają w czym wybierać, gdyż coraz więcej wypożyczalni i sklepów oferujących przebrania na karnawał, dostrzega rosnące zainteresowanie kostiumowymi zabawami.


Przebrania na karnawał dla dorosłych


Dorośli także mogą wybierać z szerokiego wachlarza różnorodnych kostiumów. Istnieją przebrania typowo damskie i męskie. Dostępne są stroje zawodowe np. strażaka, lekarza, policjanta. Często organizowane są tematyczne imprezy i w związku z tym wymagają kostiumu w określonym stylu. Wypożyczalnie i sklepy wychodzą naprzeciw takim sytuacjom, przygotowując różnorodne kostiumy m.in.: bajkowe, filmowe, narodowościowe, duchowne, dworskie, mroczne, związane z Bożym Narodzeniem, seksowne i pirackie.


Formalności związane z wypożyczeniem przebrania na karnawał


Gotowe przebrania znaleźć można między innymi w wypożyczalniach strojów, które najczęściej zlokalizowane są w okolicy teatrów z dziecięcym repertuarem. Można także skorzystać z wypożyczenia niektórych akcesoriów.


Wbrew pozorom koszta, jakie ponieść trzeba, by móc przeobrazić się w kogoś fantazyjnego na tę jedną wyjątkową noc, nie są wielkie. Na dobowe wypożyczenie przebrania na karnawał trzeba przeznaczyć kwotę od ok. 15 do 80 zł. Jednak bywa, że za niektóre nowości lub przebrania wysokiej jakości trzeba zapłacić nieco większe kwoty – ok. 200 zł. Ceny uzależnione są od miasta, w którym wypożycza się kostium, od jakości stroju, terminu i wyboru.

Warunkiem wypożyczenia stroju jest okazanie dowodu tożsamości, legitymacji szkolnej bądź studenckiej oraz podanie swoich danych osobowych, adresowych i telefonicznych. Nagła potrzeba przedłużenia wypożyczenia stroju jest związana oczywiście z dodatkowymi opłatami.


Przebrania i zabawy karnawałowe to przede wszystkim niebywała gratka dla dzieci. Jednakże zabawne stroje z powodzeniem przyjęły się także w gronie dorosłych, którzy coraz częściej pozwalają sobie na odrobinę szaleństwa i przemiany. Pozwalają one uciec od codzienności i na chwilę zapomnieć o dręczących problemach. Oprócz tego umożliwiają przeobrażenie się w kogoś zupełnie innego i dobrą zabawę.

natalia jurga

Przebrania na karnawał – polecamy artykuł traktujacy w szerszym ujęciu temat przebrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *