Imprezy towarzysząceObsługa techniczna imprezOrganizacja imprez - poradnikOrganizatorzy imprezScenariusze, programy imprez

Organizacja imprez – event marketing

Event z angielskiego wydarzenie, zdarzenie – w języku polskim określeniem tym używa się w odniesieniu do wydarzenia związanego z  muzyką lub spektakularnej imprezy firmowej o charakterze marketingowym.  Mówi się często o branży eventowej, branży spotkań, tak więc event marketing wiąże się z organizacja imprez i to wszelkiego rodzaju imprez promocyjnych, reklamowych, akcji tego typu oraz imprez firmowych często mających na celu budowanie relacji z klientami i jak miedzy pracownikami ale ogólniej budowaniu marki firmy.


Organizacja imprez to nie jest tak łatwa sprawa jaką mogłaby się wydawać, trzeba zadbać o bardzo wiele czynników począwszy od wyboru odpowiedniego atrakcyjnego miejsca na event, poprzez dobranie muzyki, właściwej oprawy artystycznej, catering itp. To nie tylko pieniądze, firmy profesjonalnie zajmujące się tym tematem zadbają aby uroczystość taka przyniosła niezapomniane chwile i oczywiście dała wymierne korzyści.

Event marketing staje się najskuteczniejszą forma reklamy dla przedsiębiorstw. Łączenie ważnego wydarzenia oraz elementów rozrywki to częsta metody w promocji firm. Ważne wydarzenia firmowe mogą stać się wizytówką w promocji firmy na zewnątrz i przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku firmy.

Najpopularniejszą forma eventu firmowego może być konferencja. Ta forma najlepiej przydaje w przypadku przekazywania ważnych informacji przekazania nowości w produktach ofertach firmy. Wykłady na konferencji przedstawiają uczą klientów jak jest oferta. Czas po konferencji w formie wieczoru tematycznego to element który można przeznaczyć na rozrywkę i integracje pracowników firmy z klientami co nie wątpliwie przełoży się na zamówienia.

Inne formy typu szkolenia to doskonała forma przeszkolenia klienta z nowym produktem. Jeżeli dodatkowo zorganizujemy taki kurs w ciekawym turystycznie miejscu to będzie to nie wątpliwie traktowane jako nagroda dl klienta i tym samy jego zdanie o naszej marce firmy wzrośnie.

Przykładami z event marketingu to tak popularne ostatnio imprezy  w marketach – to najczęściej organizowane imprezy z którymi mamy do czynienia prawie na co dzień. Hostessy rozdające produkty, imprezy tematyczne dla dzieci, wystawy produktów kuszą i zachęcają nas do zakupów i taki właśnie jest ich cel. Oczywiście wielkie sieci koncerny organizują eventy na skale kraju, cały cykl imprez promujących dana markę lub tylko nowy produkt.

Event marketing nie jest jednak wydarzeniem skierowanym jedynie na zewnątrz firmy, ale również do jej wnętrza dla samych pracowników firmy. Sprawdzonym działaniem jest organizacja imprez firmowych, które przynoszą wymierne korzyści, m.in. motywują pracowników, służą promocji, informacji oraz integracji zespołu pracowników, organizowane imprezy zapobiegać mogą wypaleniu zawodowemu pracowników.

Ważne aby organizowane imprezy czy to zewnętrzne czy tez wewnętrzne były niepowtarzalne, przybierały formę wydarzeń spektakularnych. Imprezy na zewnątrz firmy, eventy promocyjne powinny zaskakiwać atrakcyjnością scenariusza oraz dopracowaniem pomysłu w najdrobniejszych szczegółach.
Wart myśleć o organizowaniu cykli eventów promocyjnych, które wzbogacone o działania z zakresu reklamy i PR, tworzą profesjonalną kampanię event marketingową.


Istnieje wiele firm których główna oferta to organizacja eventów oraz obsługa tego typu imprez. To proces wymagający naprawdę dużo pracy i doświadczenia

EVENT MARKETING- narzędzie promocyjne polegające na organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń (imprez) masowych służących realizacji celów firmy wobec otoczenia zew i wew, klientów, decydentów, kontrahentów, środowisk opiniotwórczych, pracowników.


———————————————————————————————————————

Serwis organizatorzyimprez.pl łączy zainteresowanych organizacją eventów ze specjalistami, którzy je przygotują. Organizacja imprez wymaga pomysłowości, szczegółowego planowania i dopracowywania detali. W serwisie prezentują się  firmy zapewniające obsługę techniczną, agencje hostess oraz firmy cateringowe – słowem, wszyscy specjaliści, których pomocy potrzebujesz, by przedsięwzięcie się udało – organizacja imprez z naszym serwisem jest łatwiejsza. Warto skorzystać z usług firm  zajmujących się profesjonalnie planowaniem i obsługą, wyposażeniem, organizacja imprez. Ich prezentacje znajdziesz na naszym portalu.

———————————————————————————————————————

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *