Inne

Seksmisja jako scenariusz imprezy firmowej

Seksmisja to polski film fabularny w reżyserii Juliusza Machulskiego z roku 1983, komedia science fiction. Film cieszył się i nadal cieszy dużą popularnością – wszedł do kanonu polskiej komedii filmowej. Plenery to Kopalnia soli Wieliczka, Łeba i okolice Łodzi (posiadłość Jej Ekscelencji).

Przy okazji jubileuszu upamiętniającego 25. urodziny Seksmisji na nowo ożyła fabuła tego niesamowitego filmu.

Urodzinową wystawę otwarto w podziemiach Kopalni Soli Wieliczka. Cytrynowe torty i niewielkie gaże pamiętają już tylko aktorzy, ale za to każdy wie, że „Kopernik była kobietą”, że „Mężczyzn nie ma, nie było i nie ma potrzeby!”, niewielu jednak pamięta, że część scen kultowej komedii Juliusza Machulskiego „Seksmisja”, powstało w wielickiej kopalni. Jej szefowie zaprosili twórców i aktorów na jubileusz i wystawę poświęconą 25-leciu filmu.

Wystawę upamiętniającą 25. urodziny „Seksmisji” można oglądać na Trasie Turystycznej kopalni. Każdy śmiałek może wejść do hibernatora Maksa lub Alberta, zobaczyć kalosz czyli dowód, że „nasi tu byli” i ziemniak z prawdziwą skrobią. Wystawę można odwiedzać do końca listopada.

Seksmisja stała się na tyle atrakcyjna, że obecnie czerpią z niej organizatorzy imprez firmowych i innych, a motyw przewodni „samiec twój wróg” chętnie podchwytywany jest przez kolejne firmy zainteresowane eventami. To także doskonały typ scenariusza dla imprez rozwodowych, które powoli zaczynają wraczać na nasz rynek.

M-S-M

Źrodło: Kopalnia Soli Wieliczka