Inne

Wieczór panieński

Wieczory panieńskie to bez wątpienia miły dodatek do całego weselnego harmidru. Impreza dla przyszłej Panny Młodej organizowana jest między innymi po to, aby hucznie pożegnać stare życie w pojedynkę, w gronie przyjaciółek. Takie spotkanie to jednocześnie doskonały moment na oderwanie się od żmudnych i stresujących przygotowań ślubnych.

Idea wieczoru panieńskiego przywędrowała do Polski z zachodu. Z racji, że Polacy są narodem skorym do hucznego balowania, pomysł na szaloną zabawę z powodzeniem zaczyna rozpowszechniać się także u nas. Zgodnie z tradycją organizacja takiej imprezy powinna przypadać na wieczór przed ślubem. W Polsce jednak rozciąga się to nieco w czasie i najczęściej przygotowuje się zabawę w weekend poprzedzający ślubne uroczystości. Jest to bardzo wygodne dla przyszłej Panny Młodej, która może zaszaleć, nie martwiąc się o swój wygląd w dniu ślubu.

Tego wieczoru młode Szwedki przypinają do piersi miniaturowe rózgi, Francuski przymierzają zmysłową bieliznę, Amerykanki zdają się być najbardziej otwarte na szaleństwo świętowania – imprezują w nocnych klubach ze striptizem lub zapraszają do domów striptizerów gotowych nie tylko na erotyczny taniec…

W Polsce zwykle na erotycznym show się kończy. Pod warunkiem jednak, że grupa zdecyduje się zaprosić do wspólnej zabawy striptizera. Nie ma on jednak monopolu na urozmaicanie wieczorów panieńskich. Wiele osób stroni też od takich roznegliżowanych występów. W zależności od życzenia przyszłej Panny Młodej, gościem wieczoru może być także wróżka, która przepowie świetlaną przyszłość w małżeństwie, instruktor tańca gotowy nauczyć kroków niezbędnych do tego, by olśnić pierwszym tańcem na weselu. Ten wieczór można spędzić także na modłę staropolską, z przewodniczącą koła gospodyń wiejskich, która udziela cennych rad przyszłej młodej żonie.

więcej na http://www.organizatorzyimprez.pl/artykul,153,wieczor-panienski.html