CateringMiejsca na imprezyObsługa techniczna imprezOrganizacja imprez - poradnikWyposażenie imprez

Bale karnawałowe

Zgodnie z tym, co powiedział Owidiusz: „W zabawie ujawniamy, jakimi jesteśmy ludźmi”. Warto więc wziąć sobie tę sentencję do serca i hulać, zwłaszcza kiedy sprzyja temu karnawał i organizowanych jest wiele różnorodnych bali. Jak się bawić to się bawić!

Aby bal karnawałowy doszedł do skutku trzeba najpierw wielu starań związanych z organizacją i tym samym skoordynowaniem ze sobą wielu składowych. Sama rezerwacja sali nie wystarczy. Trzeba zająć się jej dekoracją, która zamieni planowaną zabawę w niezapomniany bal karnawałowy, zorganizować muzykę, która poderwie do tańca nawet najbardziej drewniane nogi. Nie powinno zabraknąć także coraz bardziej popularnego cateringu. Całości dopełnić powinny kolorowe światła, które wespół z muzyką i zorientowanymi na zabawę ludźmi będą tańczyć. Biorąc pod uwagę fakt, że większość imprez nierozerwalnie połączona jest ze spożywaniem alkoholu, dobrym pomysłem będzie zapewnienie balowiczom na miejscu noclegu.

Catering – co się z czym je?

O kulturę picia dbają specjalnie przeszkoleni w tym celu kelnerzy, czuwając przede wszystkim nad odpowiednim przygotowaniem trunków do podania gościom: zarówno w odpowiedniej temperaturze, towarzystwie potraw oraz adekwatnym do alkoholu szkle. Na balu karnawałowym goście powinni także coś zjeść. Doskonale wiedzą o tym pracownicy zakładów gastronomicznych, którzy świadcząc usługi cateringowe prześcigają się w walce o klienta, nierzadko dysponując niepowtarzalnym i adekwatnym do okazji menu. Wbrew pozorom nie jest to duży wydatek. Za przygotowanie różnorodnych smakołyków dla ok. 20 osób trzeba zapłacić kwotę ok. 300 zł. Warto pamiętać, by przygotować różnorodne posiłki: ciepłe i zimne obok takich, które pozwolą się najeść, jak i zaspokoić pierwszy głód.

Gdy bale karnawałowe zorientowane są na dzieci, nie można o nich zapomnieć także w kwestii przygotowania posiłku. Przede wszystkim przygotowane potrawy powinny wywołać uśmiech na ich buziach i mieć wygląd zachęcający do jedzenia

Co w duszy gra?

Kluczowym elementem, który decyduje o dobrej zabawie jest muzyka. Odpowiednie melodie z pewnością szybciej wyciągną opornych na parkiet i nakłonią do śpiewów. Niektórzy deklarują z całym przekonaniem, że od dobrych muzyków w głównej mierze zależy powodzenie organizowanej imprezy. Nie sposób temu zaprzeczyć. Zespół muzyczny, grający muzykę na żywo z pewnością zagwarantuje wszystkim dobrą zabawę. Rosnąca i niegasnąca popularność piosenek disco-polo, które w głównej mierze w swoim repertuarze mają muzycy obstawiający imprezy tego rodzaju, gwarantuje że z wieloma pozytywnymi wspomnieniami z karnawałowego balu i nadzieją na kolejny, wyjdzie każdy. Zatrudnienie zespołu pozwala także na zorganizowanie dodatkowych atrakcji m.in. zabawnych konkursów z nagrodami. Poza tym ta alternatywa niekiedy pozwala zaoszczędzić koszty, gdyż członkowie zespołu mogą pełnić także funkcję wodzireja i pomóc przełamać pierwsze lody balowiczom. Ci, którym muzyka tego rodzaju nie odpowiada, mogą wybrać się na tematyczne bale karnawałowe, bądź skorzystać z możliwości zamówienia sobie ulubionych utworów. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych upodobań.

Wyjątkowa okazja – wyjątkowa oprawa

Wyjątkowe okazje wymagają oczywiście wyjątkowej oprawy. Tę uzyskać pozwoli odpowiednia dekoracja sali balowej. Ozdobniki są bardzo istotne, gdyż decydują o jakości balu karnawałowego. Za ich sprawą można przenieść się w inny wymiar, w inny świat. Oprócz tego wprowadzają radosny, szampański nastrój, tworzą niezapomnianą atmosferę, ubarwiają pomieszczenie i sprawiają, że każdy bal karnawałowy jest oryginalny i niepowtarzalny.

Przygotowanie oraz zainstalowanie dekoracji najczęściej zleca się firmom, które zajmują się tym zawodowo. Pomaga to zaoszczędzić czas i sprawdza się zwłaszcza podczas organizowania imprez na szeroką skalę, nie tylko pod względem wielkości sali, ale także zaproszonego towarzystwa. Doświadczenie osób zajmujących się dekoracją fachowo to także gwarancja, że wszystko będzie przygotowane ze smakiem, będzie wyglądało jak należy i nic nie zepsuje się w kluczowym momencie.

Dekoracje, jakimi dysponują firmy świadczące usługi dekoracyjne, są niezwykle różnorodne: baloniki, serpentyny, kolorowe konfetti, girlandy itp. Jednakże można pozostać także przy dodatkach, które znaleźć można w każdym domu i wykorzystać je w celach zdobniczych. Pomysłów na aranżację wnętrza, zwłaszcza takiego, które służyć ma zabawie karnawałowej, może być tak wiele ile podsunie wyobraźnia.

Karnawał niejedno ma imię

Dość powszechne w okresie karnawału są imprezy w przebraniach. Najchętniej sięgają po nie dzieci, jednak widać także u dorosłych tendencję do tego rodzaju szaleństw. Zabawne stroje z pewnością pozwalają dzieciom na rozwinięcie wyobraźni. Stroje z reguły uzależnione są od scenariusza imprezy, na którą się wybiera. W kręgu dzieci takie wymogi są rzadkością. Organizatorzy pozwalają im bowiem spełnić marzenia i przeobrazić się w kogo zechcą Najważniejsze, by przebrania na karnawał możliwie najbardziej odbiegały od ich codziennego stroju.

Wypożyczalnie kostiumów i sklepy z takim asortymentem otwarte są także na dorosłego klienta, któremu oferują nie tylko wypożyczenie, czy zakup przebrania na karnawał, ale umożliwiają dokonanie fachowych poprawek, by strój idealnie leżał.

Dorośli nieco rzadziej decydują się na kompletne przebranie, zadowalając się jedynie dodatkami. Ciekawie prezentuje się maska wenecka. Zapewnia ona anonimowość, daje okazję do szaleństw i do łamania wielu reguł. Osoby bardziej stonowane mogą oczywiście pozostać przy udekorowaniu stroju kotylionem, który przyporządkuje je do swojej pary. Ten niewielki akcent z pewnością rozweseli strój i znakomicie sprawdzi się na bardziej oficjalnych przyjęciach. Wciąż niewielu dorosłych decyduje się na większe szaleństwa i wybiera, jak dzieci, całkowitą przemianę.

Bale karnawałowe stanowią doskonałą okazję do tego, by oddać się tanecznym rozrywkom. To także możliwość chwilowego zwolnienia tempa życia i oddania się rozrywce towarzyskiej. Wszystkie je łączy radość i szampańska, całonocna zabawa. Dlatego też uczestnictwo w nich jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy ludzie zapominają o spełnianiu własnych potrzeb, realizując się tylko na poziomie zawodowym.

PF

Artykuł polecany przez serwis www.organizatorzyimprez.pl

Zapraszamy do „zakładki artykuły” ww.serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *