Inne

Animator czasu wolnego, animator rozrywki

Animator czasu wolnego, animator rozrywki to nazwa stanowiska pracy w turystyce, hotelarstwie, która określa pracownika, zajmującego się organizacją czasu wolnego ludzi, przebywających w ośrodkach wczasowych i turystycznych, imprezach towarzyszących w tym też imprezach integracyjnych. Praca animatora polega na zachęcaniu turystów do aktywnego wypoczynku i rodzinnego spędzania czasu wolnego, wspólnej zabawy, niezależnie od zainteresowań, stopnia aktywności fizycznej czy wieku.

Podstawowa rola pracy animatora czasu wolnego to zapewnienie turystom rozrywek podczas ich pobytu w danym miejscu. Najczęsciej przybiera to postać zorganizowanego programu animacyjnego, w którym znaleźć można zajęcia sportowe, plastyczne, teatralne, muzyczne i specjalne animacje.

Praca animatora ma szczególne powodze w okresie sezonu letniego, kiedy to na plaży w kurortach nadmorskich organizowanych jest wiele imprez na plaży. Animatorzy zabaw mogą również zmaleść zatrudnie przy organizacji imprez masowych czy też imprez integracych, motywacyjnych, imprez dla firm.

Najczęściej spotykane formy pracy Animatora czasu wolnego:

Kids Entertainer – animator zajmujący się grami i zabawami dla dzieci i młodzieży (najczęściej od 3 do 16 lat) – animator na urodziny
Sport Entertainer – animator organizujący, sędziujący i koordynujący rozrywki sportowe turystów
Show Entertainer – animator zajmujący się wieczornymi występami (np. karaoke, skecze, wybory miss hotelu itp.)
All-Round Entertainer – animator pełniący wszystkie powyższe role jednocześnie – wszechstronny

Jeżeli poszukujesz odpowiednich szkoleń dla animatorów zabaw, rozrywki

zapraszamy na http://www.szkolenia24h.pl/szkolenia_turystyczne.php
Oferty pracy dla animatorów czasu wolnego, rozrywki

http://www.ofertypracy24h.pl/praca-kategoria-hotelarstwo-turystyka,28.html