Aktualne imprezy

Szkolenia BHP dla pracowników

Według kodeksu pracy każda firma i przedsiębiorstwo musi zapewnić pracownikom przeszkolenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnieni muszą odbyć szkolenie BHP, w przeciwnym wypadku osoby te nie zostaną dopuszczone do wykonywania zawodu.

Szkolenia BHP  przedstawiają  przepisy i zasady BHP, które są konieczne do wykonywania pracy na określonym stanowisku. Określają one zakres obowiązków i odpowiedzialności w dziedzinie BHP, zagrożenia wypadkowe i chorobowe związane z wykonywanym zajęciem, a także procedury postępowania w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia.

Każdy nowy pracownik musi przejść szkolenie BHP . Szkolenia organizuje i prowadzi pracodawca lub zleca je jednostkom organizacyjnym, które prowadzą działalność szkoleniową w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodnie z rozporządzeniem ministra gospodarki, za jednostki organizacyjne uznaję się zarówno placówki naukowe (m. in. szkoły,jednostki badawczo-rozwojowe), a także osoby prawne lub fizyczne prowadzące działalność oświatową.

Szkolenia BHP są podstawowym elementem działalności każdej firmy – po podpisaniu umowy z pracownikiem, w interesie zarówno przedsiębiorstwa, jak i pracownika jest zorganizowanie szkolenia BHP. Polecamy najnowsze oferty firm szkoleniowych na stronie www.szkolenia24h.pl i zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego serwisu – ogłoszenia są aktualizowane i weryfikowane, dzięki czemu gwarantujemy rzetelne i kompleksowe szkolenia.

Więcej o szkoleniach BHP w artykule:  Szkolenia BHP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *